Betlémy vystřihujeme a stavíme pro radost sobě i druhým.Snad i Vás pohladí po duši. Nejsme však prodejci, ale sběratelé. Věříme, že tyto stránky budou pro Vás příjemným pokoukáním a možná i inspirací.
*
Začali jsme s rekonstrukcí starého objektu v Pečkách, v němž vznikne muzeum papírových betlémů.
Pokud se nám podaří sehnat dostatek finančních prostředků, cenově dostupný materiál a občas nějakou pomocnou ruku, připravíme pro Vás vánoční výstavu v roce 2011 již ve stálých výstavních prostorách. - Bohužel, zatím se nepodařilo.O nás:
Toulavá kamera 12. 12. 2010 - Papírové betlémy
www.cestyapamatky.cz - NAŠE TOULAVÁ KAMERA V ČT - 22. Papírové betlémy z Peček
časopis Turista 12/2010 - Toulky s Toulavou kamerou
Kolínský deník 2. 12. 2009

Víte něco zajímavého o některém našem betlému nebo jeho autorovi?
*
Líbí se Vám naše zpracování betlémů? Nebo naopak nelíbí? Máte nápad, jak betlém zajímavě zpracovat? Napadlo Vás, jak vytvořit zajímavou krajinu k betlému?
*
Podělíte se rádi o své betlémářské zkušenosti a nápady?
*
Umíte poradit, jak jednoduše a bez velkých nákladů zhotovit „pohyblivý“ betlém (např. do jednoho či dvou oválů chodící figurky)?
*
Máte doma papírový betlém, který již nestavíte, ale je Vám ho líto vyhodit? Nebo jen několik betlémových figurek? Leží kdesi ve skříni téměř zapomenutý nevystřihaný betlémový arch? Pošlete je za našimi betlémy na adresu Papíroví betlémáři, Tř. 5. května 294, 289 11 Pečky. Zde znovu získají na své kráse a budou dělat radost mnoha lidem.
*
Napište nám, těšíme se na Vaše postřehy a nápady.
papirove-betlemy@seznam.cz